Nový správce má s rybníkem velké plány

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Stříbrný rybník má od loňského roku nového správce, ten v něm vidí obrovský potenciál např. pro rodiny s dětmi. V úmyslu je zvednout kapacitu areálu, v plánu jsou nové chatky, které by byly v provozu celoročně. Investice půjde do milionů.

Kemp Stříbrný rybník spravují od roku 2020 Městské lesy Hradec Králové, ty mají v příštím roce v plánu vystavět podél poloostrova deset nových dřevěných chatek. Objevit by se měla také i dvě nová vyhlídková mola. Rada města již návrh schválila, teď ho musí ještě projednat zastupitelstvo. Cena jedné chatky se pohybuje okolo 800 tisíc korun, areál by se měl v budoucnu ještě dále rozrůstat. Na další investici by měla být využita dotace, která by měla pokrýt alespoň polovinu nákladů. „Do budoucna plánujeme areál ještě ozvláštnit například domky v korunách stromů a stále také počítáme s možností vybudování environmentálního centra a sauny,“ vysvětluje ředitel městských lesů Milan Zerzán.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.