Nový zpravodaj Pavlovinky přibližuje nejen zvířecí obyvatele záchranné stanice

Foto: Stanice Pavlov

LEDEČ NAD SÁZAVOU – Již třináctým rokem pečuje Stanice Pavlov o handicapované živočichy. Současná doba však návštěvám stanice nepřeje, a tak vychází nový zpravodaj, díky kterému chtějí být ochránci zvířat nadále s veřejností v kontaktu.

Zpravodaj nese název Pavlovinky a bude vycházet každé dva měsíce. Jeho první číslo, které je k dispozici právě v těchto dnech, přibližuje nejen aktuální dění, ale informuje i o nových a dlouhodobých obyvatelích stanice a přidává nejrůznější rady. Zpravodaj si formou newsletteru může zájemce stáhnout na nových webových stránkách stanice.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Kraj Vysočina považuje činnost Stanice Pavlov za nenahraditelnou. „Jako jediná v regionu svým rozsahem, podmínkami a možnostmi, jako je velký počet voliér včetně karanténních boxů, výběhů, zimovišť nebo vodních ploch, naplňuje své poslání, a to záchranu, léčbu, rehabilitaci a vypouštění uzdravených živočichů zpět do přírody,“ vyjmenovává přínosy stanice náměstek hejtmana pro životní prostředí Lukáš Vlček.

Z důvodu pandemie neproběhne v dubnu slavnostní zahájení činnosti stanice, ale již od května si zde lze domlouvat prohlídky. Navíc se letos v rozlehlém přírodním areálu opět připravují výukové a školní programy pro děti.