Pět párů dvojčátek, oblíbený Jakub a Eliška. Na Vsetíně se to hemží dětmi

Ilustrační foto

VSETÍN – Minulý rok se na Vsetíně narodilo 796 dětí, z toho 240 je nových občánků města. Chybět nesmělo ani pět párů dvojčátek, nejčastěji dávanými jmény pro narozená miminka byla jména Jakub a Eliška.

„I přesto, že celkový počet narozených dětí na Vsetíně klesl z 871 v roce 2019 na zmíněných 796 loni, počet narozených Vsetíňanů stoupnul z předloňských 218 na 240,“ sdělila dobrou zprávu o zvyšujícím se počtu narozených dětí místostarostka Simona Hlaváčová. Kvůli protikoronavirovým opatřením se snížil počet narozených dětí ve vsetínské nemocnici. Kvůli uzavření hranic sem tak nemohly přijet rodit například Slovenky. Počet porodů tak klesl zhruba na polovinu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Chlapci nejčastěji dostávali jméno Jakub, a to ve 22 případech a již tři roky po sobě tak drží prvenství. Narodilo se také 18 Janů a 13 Jiřích. Před dvěma lety byl Jan bronzový, loni se přehoupl na stříbrnou příčku a Jiří vystřídal Tomáše. Mezi dívčími jmény dominovala Eliška, kterých se narodilo 19, na druhém místě skončila Tereza, třetí byla Adéla. Z první trojky tak vypadla předloni stříbrná Ema a Veronika s Natálií. Narodila se ale i miminka s netradičními jmény. Za dívky například Aimeé, Ines a Sane, za chlapce Nikita, Samo a Timon.