PETky v lese? To ne! Pomozte uklidit Šumperk a jeho okolí

ŠUMPERK – Město Šumperk se zapojuje do akce Ukliďme Česko. Kvůli epidemické situaci však není možné pořádat hromadné akce. Město proto žádá individuální sběrače, aby pomohli uklidit své město a jeho okolí.

Město Šumperk se zapojuje do akce Ukliďme Česko. „V současné době kvůli epidemické situaci není možné pořádat žádné hromadné akce. Budeme tedy rádi za každého individuálního sběrače, který si z procházky v katastru města Šumperka s sebou odnese alespoň jeden pytel odpadků,“ říká místostarosta Jakub Jirgl, v jehož gesci je i životní prostředí. Není to nic složitého, stačí si vzít na procházku rukavice a pytle na odpad a naplnit je odpadky. Ty pak lze dát do nejbližšího černého kontejneru na směsný odpad. I jeden zaplněný pytel vylepší životní prostředí a pomůže, aby město a okolní příroda byly čistší a krásnější.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Akce Ukliďme Česko oficiálně startuje v sobotu 27. března, uklízet je však možné kdykoliv, například i během velikonočních svátků, kdy nás čekají čtyři dny volna. „Pokud se nedostanete do přírody, k očistě svého okolí můžete přispět třeba i tím, že posbíráte odpadky na cestě do práce nebo do obchodu,“ vyzývá občany starosta města Tomáš Spurný, jenž je pravidelným sběračem odpadků na svých pochůzkách po městě i během výletů do přírody. „Je mi smutno, když vidím, kolik PET lahví se válí například kolem bratrušovské cyklostezky nebo v lesích kolem města,“ tipuje Tomáš Spurný místa, která očistu potřebují.

Šumperané mohou ze svých výprav za sběrem odpadků posílat fotografie. Nejoriginálnější snímky vedení města odmění a zveřejní na facebookových stránkách. Fotografie mohou lidé posílat do 10. dubna na e-mail: sona.singerova@sumperk.cz nebo na messenger tiskové mluvčí Soni Singerové.