Pojďme spolu do divadla. Moravské divadlo Olomouc zve na online činohru

OLOMOUC – Činoherní soubor Moravského divadla Olomouc nastudoval představení stěžejního díla španělského literárního velikána Federica Garcíi Lorcy, které bude dostupné od zítřka od 20 hodin až do nedělní půlnoci. Symbolické vstupné na online představení činí 100 korun, můžete však přispět víc. Vstupenky jsou v prodeji jen do pátku 19 hodin.

Moravské divadlo Olomouc uvede online činoherní představení Dům Bernardy Alby. Představení bude dostupné po zakoupení vstupenky od pátku 26. března 20:00 hodin až do nedělní půlnoci. S jednou vstupenkou ho můžete zhlédnout jedenkrát. Pozor, vstupenky jsou v prodeji pouze do tohoto pátku 19:00 hodin, takže s nákupem raději neotálejte. Vstupenky si můžete zakoupit na tomto odkazu. Pod článkem najdete upoutávku na představení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Činohra Dům Bernardy Alby se stal jakousi labutí písní nejslavnějšího dramatika, jaký se kdy narodil na Pyrenejském poloostrově. Španělský literární velikán García Lorca dokončil toto stěžejní dílo těsně před svou násilnou smrtí v roce 1936 a podtrhl jím tak celou svou úžasnou, byť krátkou, uměleckou kariéru. Emocemi obetkaný příběh dominantní matky a jejích pěti dospělých dcer, z nichž každá je zralá na vdávání, bude v této sezoně zastupovat klasickou světovou dramatickou tvorbu, k níž tento titul právem náleží. Impozantní příběh o odvěké člověčí touze po svobodě a právu volby, vyprávěný prostřednictvím vdovy Bernardy, která spoutala život svých dcer těmi nejpřísnějšími zásadami a společný domov tak s neskrývanou hrdostí proměnila v doživotní žalář,by se měl stát neodolatelnou hereckou výzvou pro dámskou část činoherního souboru Moravského divadla.