Rožnovský skladatel Adam Uličný získal prestižní hudební ocenění v Kanadě

Foto: Adam Uličný

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Významného úspěchu se podařilo dosáhnout rožnovskému skladateli a zpěvákovi Adamu Uličnému. Za hudební dílo Mountain Symphony získal na festivalu Phoenix Shorts v Kanadě prestižní ocenění Award Winner.

Adam se jako sólový interpret veřejnosti představil loni svým debutovým videoklipem k singlu V představách, který diváci mohli zahlédnout i na televizní hudební stanici Óčko. Dalšího úspěchu se mu podařilo dosáhnout hned v zámoří, kde mu porota udělila cenu Award Winner v kategorii Best Composer (Nejlepší hudební skladatel) za dílo Mountain Symphony.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Konkurence na festivalu byla velká. Pravidelně se na něj hlásí tvůrci z celého světa. „Je to pro mne velká životní událost nejen z toho pohledu o jak významný typ ceny jde, ale vnímám to také jako zadostiučinění, za těch tisíce hodin strávených u piána, u kterého sedím od mých šesti let. Velice mě těší, že porota festivalu uznala kvality mého díla, je to nesmírně inspirativní a motivující do další tvůrčí hudební činnosti,“ říká s úsměvem Adam Uličný.

Pětatřicetiletý hudební skladatel, songwriter, zpěvák a multiinstrumentalista hudbě propadl už ve svých 6 letech. Na ZUŠ v Rožnově pod Radhoštěm se 12 let věnoval hře na klasický klavír. Jeho zaměřením a velkou oblibou je tvorba filmové hudby.