Vyléčená Emička nakreslila vrtulník pro záchranáře

zdroj: ZZS JMK

BRNO-VENKOV – Minulý týden vyslali operátoři záchranné služby pozemní lékařskou posádku i vrtulník na Brněnsko k pětileté holčičce, která se zranila po pádu z výšky.

Dívenka byla při vědomí. Zdravotníci ji ošetřili, zafixovali a letecky transportovali do Dětské nemocnice v Brně k vyloučení vážnějších zranění. Ta se nakonec naštěstí skutečně nepotvrdila a Emička je v pořádku. „Děvčátku dělal společnost v nemocnici náš Defík, pejsek záchranář a my děkujeme za krásný obrázek vrtulníku, který pro nás naše malá pacientka nakreslila,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Rodiče Emičky poslali pochvalu pro záchranáře i operátorku: „Dobrý den, 16. 3. v podvečerních hodinách jsme volali zdravotní záchrannou službu k naší dcerce. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem záchranářům, kteří se zúčastnili této akce, i paní, co přijímala hovor, za jejich lidský a profesionální přístup a také za ochotu při vysvětlování všech dotazů týkajících se zranění a následné péče naší dcery. Dcera byla s podezřením na zranění páteře letecky transportována do Dětské nemocnice v Brně, ve které bylo toto podezření po sérií vyšetření a dvou dnech hospitalizace vyloučeno a dcera byla propuštěna „pouze“ s diagnózou otřesu mozku. Emička děkuje za dárek v podobě plyšového pejska, kterého dostala od záchranářů, a byl s ní celý pobyt v nemocnici a nyní s ním spává i doma v posteli. A také vzkazuje všem zdravotníkům „už zase skáču přes kaluže”. A my rodiče doufáme, že jsme se při této příležitosti potkali naposledy. Děkujeme.“