Za prodej trávy ve zkušební době až deset let za mřížemi

OLOMOUC – V úterý přistihli policisté v centru Olomouce pětatřicetiletého muže, který předával marihuanu dalším dvěma mužům. Muž byl již v minulosti odsouzen za podobnou činnost na jeden rok se zkušební dobou tří let. Jelikož se tohoto jednání dopustil znovu, hrozí mu až deset let za mřížemi.

V úterý 16. března odpoledne 35letý muž distribuoval v centru Olomouce marihuanu. V jednom případě měl předat přislíbenou drogu 42letému muži a o chvíli později, při druhé předávce další osobě, jej vyrušili policisté pohotovostního a eskortního oddělení krajského ředitelství. Dealer drogu předával i přesto, že byl v roce 2020 za obdobnou trestnou činnost odsouzen na jeden rok podmíněně se zkušební dobou tří let. „Policisté na místě zajistili téměř 50 gramů sušiny THC a půl gramu metamfetaminu,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Muž je nyní stíhán za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě odsouzení mu hrozí dva roky až deset let za mřížemi nebo pro padnutí majetku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .