Zapojte se do květnové výzvy Do práce na kole

Účastníci z jihlavského magistrátu při loňském vyhlášení výsledků. Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – Město letos připravuje svou další účast v kampani Do práce na kole. Zapojit se mohou jak jednotlivci, tak i zaměstnavatelé se svými týmy. Každý účastník obdrží originální tričko, na vítěze pak čeká skládací kolo.

Letošní celostátní ročník je již jedenáctý, Jihlava se ho účastní podeváté. Do loňského ročníku se zapojilo 112 týmů s 411 účastníky, včetně pracovníků magistrátu a členů vedení města. Díky tomu se Jihlava stala již poněkolikáté na počet obyvatel nejúspěšnějším krajským městem v republice.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Soutěž bude probíhat od 1. do 31 května. Pravidla budou letos upravena podobně jako vloni tak, aby se mohli zapojit i účastníci, kteří denně do práce necestují. „Zapisovat se tak budou například i rekreační vyjížďky, procházky, bezmotorové cesty na nákup nebo domácí cvičení. Charakter akce umožní přidat se i v rámci home office nebo pokud například rodiče pečují doma o děti,“ uvedla koordinátorka akce Alice Jandejsková.

 

Kromě Magistrátu se do kampaně každoročně zapojuje i celá řada dalších zaměstnavatelů, kteří aktivní pohyb svých zaměstnanců podporují úhradou startovného. Navíc pokud oproti loňsku budou mít  týmy alespoň o jednoho účastníka více, mohou se zařadit do slosování o cykloservis pro svou firmu. Kvůli pandemické situaci se ale letos pravděpodobně neuskuteční doprovodné akce „na triko“. První cenou soutěže bude skládací kolo Tern.