Ztratila se jednačtyřicetiletá žena. Policisté po ní několik hodin intenzivně pátrali

foto: Policie ČR

RYCHNOVSKO – V sedm hodin ráno zavolala na policejní tísňovou linku starší vystresovaná žena, která sdělila, že její dospělá dcera odešla ráno z domova do zaměstnání, do kterého však nedorazila. Také zdůraznila, že takovou zkušenost se svou dcerou doposud nemá.

K události došlo, jak potvrdila policejní tisková mluvčí Alena Kacálková, tuto středu. Informaci o pohřešování ženy obdrželi policisté z obvodního oddělení v Dobrušce a také jejich kolegové z Opočna, kde se měla žena nacházet. Prvotně se pokoušeli příslušníci ženě dovolat na mobil, což se bohužel nepodařilo, protože byl vypnutý.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté prohledali okolí bydliště a prozkoumali další místa, kde by se mohla žena nacházet. Také prohlédli kamerové záznamy z obecních budov a obchodů, díky kterým zjistili její poslední známý pohyb. Poté příslušníci požádali městský úřad v Opočně o vyhlášení pátrání po pohřešované ženě, rozhlasem byl oznámen popis ženy a její poslední zjištěný pohyb. Po oznámení přišla smršť telefonátů, jeden z nich měl velmi důležitou informaci. Volající sdělil místo a čas, kde pohřešovanou ženu brzo ráno viděl.

Jedna policejní hlídka okamžitě vyjela na uvedené místo. Ve členitém terénu, dva příslušníci, doslova prozkoumávali metr po metru. Pátraní bylo úspěšné, krátce po poledni, našli ženu pod skalnatým převisem. Jednačtyřicetiletá žena byla nejen podchlazená a v šoku, ale také zraněná. „Policisté okamžitě ženu přikryli svými bundami a z auta přinesli i nouzovou izotermickou přikrývku. Ženu udržovali při vědomí a v teple až do rychlého příjezdu záchranářů,“ říká mluvčí. Zdravotnická záchranná služba pacientku okamžitě převezla do nemocnice.