Choďte pěšky a podpořte své zdraví. Nejzdatnější jednotlivci a týmy získají zajímavé ceny

OLOMOUCKÝ KRAJ – S příchodem jara startuje zajímavá aktivita, kterou nejenže podpoříte své zdraví, ale navíc můžete získat zajímavé ceny. Hned několik měst v Olomouckém kraji se zapojilo do celonárodní kampaně Deset tisíc kroků. Cílem kampaně je podpořit zdravý pohyb.

Kampaň Deset tisíc kroků, jejíž první ročník vyhlásilo Partnerství pro městskou mobilitu ve spolupráci se zapojenými městy, cílí na návrat chůze, jako nejpřirozenějšího pohybu člověka. Chodecká a běžecká výzva startuje v dubnu, ale už teď se do ní mohou zájemci a týmy registrovat na webové stránce kampaně. „Cílem akce není ujít deset tisíc kroků, jak by se dalo podle názvu předpokládat, ale pokusit se chodit pravidelně a alespoň o něco víc, než jsme byli doposud zvyklí. Pro každého z nás je výzvou jiný počet kroků, ale přínosy jsou stejné,“ uvedla manažerka projektu Sylva Švihelová. Týmy mohou být tvořeny libovolně, ať už jako rodina, zájmový spolek nebo firma. Přestože hlavním cílem a odměnou zároveň je podpora zdraví, jsou pro ty nejzdatnější připraveny zajímavé ceny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V Olomouckém kraji se do projektu zapojila tato města: Konice, Loštice, Mohelnice,Olomouc, Prostějov, Uničov, Zábřeh. I když nebydlíte v žádném z těchto měst, můžete se přihlásit a zapojit se do celorepublikové výzvy. „Doporučuji, abychom se více zamysleli nad svým životním ním stylem jako možnou prevencí před nemocemi. Pravidelný pohyb včetně chůze je jeho velmi důležitou součástí,“ uvedl na stránkách projektu ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík.