Dárci krve ve Fakultní nemocnici u sv. Anny dostanou velikonoční dárek

Zdroj: FNUSA

BRNO – Dobrovolníci z DobroCentra u sv. Anny připravili pro všechny dárce krve velikonoční akci. Ke každému darování tak dostanete malou odměnu.

Pro dárce krve, kteří přijdou do odběrového centra v období od 29. 3. do 1. 4. mají dobrovolníci nachystaný tematický dáreček ve formě velikonočních dekorací, čokoládového zajíce a sladkostí značky Ferrero. Podtitulem této akce je heslo My to nevzdáváme, které dobrovolníci splňují na maximum. I v této nelehké době se snaží pomáhat, kde je potřeba a dostat do podvědomí ostatních, že darovat krev má smysl. „Snažíme se teď zapojit do činností, které jsou prospěšné pro nemocnici jako takovou. Dobrovolníci jsou skupina velice různorodá a byla by škoda nevyužít jejich schopnosti a ochotu pomoci – zvlášť, když se jedná o podporu aktivit, které dávají smysl,“ vysvětluje hlavní koordinátorka dobrovolnického programu Svatava Kalná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

DobroCentrum už uspořádalo několik akcí na podporu nemocnice u sv. Anny, sami dobrovolníci jsou také pravidelnými dárci krve. Odběry probíhají od pondělí do pátku v čase 6:15 až 9:45. Zájemci se mohou objednat přes online rezervační systém nebo telefonicky na čísle 543 182 190.