Dopravu během oprav na Březnické ve Zlíně budou řídit inteligentní semafory

Ilustrační foto

ZLÍN – V Březnické ulici ve Zlíně začíná oprava dešťové kanalizace. Práce budou probíhat jen mimo špičku, po tu dobu bude dopravu řídit světelná signalizace. Poprvé v historii Ředitelství silnic Zlínského kraje nasadí takzvané inteligentní semafory.

Úsek na silnici II/490 mezi zimním stadionem a okružní křižovatkou u Lesního hřbitova se začne opravovat 29. března a práce by měly skončit 30. května. Probíhat budou v pracovní dny od 8.00 do 14.00 a od 18.30 do 05.00, o víkendech a svátcích pak od 6.00 do 24.00.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V časech prací řidiče čeká částečná uzavírka. Řízení dopravy převezmou inteligentní semafory, které využívají laserového čidla. „Laser monitoruje jízdní pruh před semaforem a semafory pak pružně reagují na tvorbu kolon z každého směru. Zelený signál VOLNO dostávají přednostně a na delší dobu vozidla ze směru, ve kterém se tvoří kolona,“ vysvětlil náměstek hejtmana Zlínského kraje Radek Doležel, zodpovědný za oblast dopravy.

Aby se nestalo, že by byla jízda vozidel z méně zatíženého směru zcela blokována, je nastaven určitý limitní čas. „Pokud se vytvoří kolony z obou směrů, tak zařízení funguje jako standardní semaforová souprava podle přednastaveného časového intervalu,“ upřesnil provozně-technický náměstek ŘSZK Radek Berecka.

Oprava kanalizace je první etapou připravované celoplošné obnovy povrchu silnice na ulici Březnická. Náklady dosáhnou téměř 3,5 milionu korun.