Kvůli nedbalosti začala hořet garáž. Škoda, kterou oheň způsobil je za 50 tisíc korun

ilustrační fotografie

TRUTNOV – Místní profesionální a dobrovolní hasiči přispěchali krátce po deváté večer k požáru garáže u rodinného domu. Majitel domu se před příjezdem jednotek snažil hasit oheň za pomocí zahradní hadice.

K události došlo, jak dnes potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová, tento čtvrtek v Trutnově v části Volanov, konkrétně v ulici U Sokolovny. Jakmile majitel domu zpozoroval, že hoří, tak zachránil osobní auto z garáže, ale také se snažil oheň hasit. Po příjezdu na místo jednotky zjistili, že došlo k požáru části střechy. Ohneň se podařilo rychle zlikvidovat a ochránit hodnoty majetku ve výši 2,5 milionu korun. Odhadnutá škoda je zhruba 50 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Vyšetřovatel hasičů následně zjistil, že požár byl způsoben nedbalostním jednáním, a to uložením nevychladlého popela do plastové popelnice postavené u zdi garáže,“ dodává mluvčí.

foto: HZS Královéhradeckého kraje