Násilník napadl a oloupil seniory v jejich domě. Stejné ráno stihl vykrást i dvě firmy

Ilustrační foto

ZLÍN – Dvaatřicetiletý muž z Kyjova měl v pondělí napilno. Časně ráno se pod vlivem drog vloupal do dvou zlínských firem a krátce nato vnikl do rodinného domu, kde napadl a okradl dvojici seniorů. Po odsouzení ho může potkat až desetiletý trest.

Obviněný muž v pondělí po páté ráno rozbil dlažební kostkou okno a vloupal se do dílny i prodejny nových a zánovních vozidel ve Zlíně. „Kladivem poškodil zabezpečovací systém společnosti a odcizil 10 klíčů od luxusních vozidel. Škoda, kterou odcizením a poškozením způsobil, činí asi 150 tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Tím ale jeho řádění neskončilo. „Krátce nato vešel do prostor výrobní haly ve Zlíně, odkud odcizil mobilní telefon, peněženku s doklady, platební kartou a finanční hotovostí, čímž způsobil majiteli škodu přesahující pět tisíc korun,“ řekla Kozumplíková.

Hodinu poté probudil čtyřiasedmdesátiletou ženu hluk a volání o pomoc z přízemí rodinného domu, který obývá se svým o devět let starším druhem. „Když přišla do místnosti, uviděla, jak se nad jejím přítelem sklání cizí muž a bije ho do hlavy kovovým rendlíkem. Jakmile násilník uviděl příchozí ženu, vytrhl jí z ruky mobilní telefon a křičel na ni, ať mu dá peníze. Seniorka neváhala a dala mu z peněženky tři tisíce korun,“ vylíčila mluvčí.

Násilník pak z domu odešel. Zraněný senior vyhledal lékařské ošetření.

Policisté ze Zlína a Otrokovic začali po muži pátrat už poté, co se vloupal do prodejny vozidel. Zlínští policisté z prvosledové hlídky ho dopoledne zadrželi na zastávce MHD ve Zlíně-Malenovicích. „Jelikož vykazoval silné známky užití drog, převezli ho nejprve k lékařskému vyšetření a poté do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži, odkud ho vyzvedli následující den po vystřízlivění. U muže našli většinu odcizených věcí, které vrátili majitelům,“ uvedla Monika Kozumplíková.

Dvaatřicetiletý muž byl od svých osmnácti let už jedenáctkrát soudně trestaný, z posledního výkonu trestu se vrátil před měsícem. Ke svým činům se nepřiznal, údajně si pod vlivem drog nic nepamatuje. Nyní mu za několik trestných činů hrozí desetiletý pobyt za mřížemi.