Paláčkův mlýn v centru Rožnova šel k zemi. Na jeho místě vyrostou byty a obchody

Foto: město Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Demoliční práce ve středu zpečetily osud chátrajícího objektu v Rožnově pod Radhoštěm, známého jako Paláčkův mlýn. Na jeho místě se vzápětí začne stavět. Vyroste tu bytový dům s několika obchody v přízemí.

Snaha o odstranění nevzhledné budovy v centru města trvala několik let. Paláčkův mlýn byl totiž v neopravitelném stavu, třikrát vyhořel a během léta v něm přebývali bezdomovci. „Dlouhodobě jsme dostávali podněty občanů k odstranění tohoto objektu, protože rozhodně nepřispíval k líbivému vzhledu města. Bohužel nebyl v majetku města, ale v soukromém vlastnictví, tudíž jsme se snažili hlavně vyjednávat,“ vysvětlila místostarostka Kristýna Kosová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jakmile budou demoliční práce u konce, do díla se pustí stavebníci. „Návrhy úprav veřejného prostranství počítaly s připomenutím slavnější minulosti Paláčkova mlýna a v dlažbě by měla být zvýrazněna bývalá Rožnovská struha, čili mlýnský náhon. Také se těšíme na to, až bude možné po dokončení stavby pokročit se záměry tržnice,“ řekla Kristýna Kosová.

Foto: janca architect
Foto: janca architect
Foto: janca architect
Foto: janca architect
Foto: janca architect