Po D1 pádil téměř dvousetkilometrovou rychlostí. Teď bude nejspíš rok bez řidičáku

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Nejvyšší povolená rychlost je pro některé řidiče jen pouhým číslem, kterým se nechtějí nechat omezovat. Stejně jako řidič osobního auta, který si to divoce pelášil po D1, než ho zastavili policisté.

Policejní hlídka si ve středu 24. března kolem půl druhé odpoledne všimla na dálnici rychle jedoucího vozu Audi A6. „Radarové zařízení umístěné ve služebním vozidle Škoda Superb naměřilo projíždějícímu řidiči rychlost 195 km/h v místě, kde je nejvyšší povolená rychlost stanovena na 130 km/h,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté vůz zastavili na 137. kilometru dálnice ve směru na Prahu. Dvaačtyřicetiletý řidič měl doklady i dechovou zkoušku v pořádku, problémy si však způsobil závažným přestupkem. Ten policisté nevyřídili na místě, bude řešen v rámci správního řízení. Muži nyní hrozí pokuta až deset tisíc korun a také si půl roku až rok nesedne za volant.

“Jízda takovou rychlostí po dálnici D1 je neuvěřitelným hazardem, a to zvláště v současném období, kdy se do některých částí dálnice D1 vracejí stavební firmy z důvodu pokračující modernizace,” dodala Dana Čírtková. Řidič navíc může v takové rychlosti jen těžko zareagovat na možnou kolonu, dopravní nehodu nebo stojící porouchané vozidlo.