První vážná nehoda motorkáře, k neštěstí letěl vrtulník

ZZSOL

LIPNÍK n.B. – „Jaro je tady,“ povzdychl si policista vyšetřující první závažnou nehodu motorkáře mezi Lipníkem nad Bečvou a Loučkou. Motorkář se snažil zabránit střetu s cyklisty a dostal přitom smyk.

K nehodě došlo ve čtvrtek 25. března odpoledne. „Sedmapadesátiletý řidič motocyklu Triumph Rocket III při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou dojel ve stejném směru jedoucí cyklisty a začal prudce brzdit. Střetu s kolaři se mu sice zabránit podařilo, ale došlo ke smyku motocyklu, jeho pádu na komunikaci a následnému vyjetí do pravého příkopu. Řidič po nehodě upadl do bezvědomí,“ popsal tiskový mluvčí policie František Kořínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místo byl vyslán vrtulník záchranné služby, který muže transportoval do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ke zranění dalších osob naštěstí nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 102 tisíc korun. Alkoholu u motocyklisty policisté před jeho transportem do nemocnice vyloučili na místě provedenou dechovou zkouškou. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

foto: PČR