Sousedovi vadil zápach hadů, jejich prostor označil jako testovací místo na covid

Zdroj: MP Brno

BRNO – Muž v západní části Brna choval plazy, což se nelíbilo jeho sousedovi, který prý stále poukazoval na zápach linoucí se z místnosti. Polepil si také balkon cedulemi hlásajícími, že pokud obyvatelé nic necítí, prodělali covid. Na místo tak dorazila hlídka, aby sousedský spor vyřešila.

V bytovém domě si pronajímá jednu místnost pětačtyřicetiletý muž, ve které pěstuje nejedovaté exotické hady. Proti tomu se však vymezuje jeho sedmašedesátiletý soused. I když dřívější kontroly neprokázaly žádné porušení pravidel, senior z balkonu pokřikuje na kolemjdoucí, že je z místnosti cítit zápach. Spor přijeli vyřešit strážníci, kteří si ihned všimli, že balkon staršího muže je polepen cedulemi, který označují pronajatý prostor za testovací místo na přítomnost onemocnění covid-19. Na jednom z lístku nabádá ke vstupu dovnitř s dovětkem: „Pokud nic necítíte, prodělali jste covid-19. Navštivte lékaře!“

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Hlídka žádný zápach z ulice necítila a po vstupu do místnosti byl znatelný jen slabý pach zcela obvyklý při chovu těchto zvířat. Nebyl vůbec nepříjemný,“ doplňuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Poté, co tento poznatek sdělili seniorovi, ten odvětil, že strážníci určitě prodělali koronavirus a mají méně citlivý čich. Na jejich žádost však cedulky z balkonu sundal a hlídka případ postoupila správnímu orgánu kvůli podezření z přestupku proti občanskému soužití.