Tragická nehoda v Olomouci. Motorkář srážku s autem nepřežil

OLOMOUC – Sotva se oteplilo, na silnice vyrazili první motorkáři. Pro 47letého motorkáře v Olomouci se však jeho včerejší jízda stala tragickou. Řidička Octavie mu při odbočování na křižovatce v Olomouci nedala přednost a motorkář srážku s autem bohužel nepřežil.

Včera před půl dvanáctou dopoledne došlo na čtyřramenné křižovatce olomouckých ulic Hodolanská, Divišova, Dr. Milady Horákové a Bystrovanská (u myší díry) ke střetu Octavie a motorky Honda. Podle prvotních informací policie nedala 56letá řidička Octavie, jedoucí po Hodolanské při odbočování vlevo do ulice Dr. Milady Horákové, přednost protijedoucímu 47letému motorkáři. Obě vozidla se střetla a motorkář i přes veškerou snahu záchranářů svým zraněním na místě podlehl. Dechová zkouška vyloučila alkohol u řidičky. Při nehodě vznikla škoda asi za 150 tisíc korun. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, na který trestní zákoník ukládá trest odnětí svobody na jeden rok až šest let,“ informovala policejní mluvčí jí Petra Vaňharová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .