VIDEO: Policisté zachránili životy zkolabovaným mužům

ilustrační foto

BRNO – V minulých dnech jihomoravští policisté opět zachraňovali životy mužům, kteří byli v bezprostředním ohrožení života.

V půli března byli brněnští policisté přivoláni do budovy brněnského Krajského soudu, kde náhle zkolaboval čtyřiasedmdesátiletý důchodce. Po příjezdu našla hlídka muže ve vážném zdravotním stavu a bez zaváhání ho začala resuscitovat. Externí defibrilátor dokonce vyhodnotil nutnost dvou výbojů a v následné záchraně pokračovali až do brzkého příjezdu zdravotníků. „Když jsme přijeli na místo, navázali jsme na resuscitaci a rozšířili péči. Pacienta jsme zaintubovali, napojili na řízenou ventilaci a zaléčili. Podařilo se nám obnovit jeho životní funkce. Určitě je na místě poděkovat kolegům policistům, jejich pomoc byla významná,“ popsala lékařka Jana Hanzálková, která společně s ostatními zdravotníky o muže pečovala. Seniora následně sanitka převezla na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Další případ se stal v Brně o několik dnů později. Na tísňovou policejní linku zavolal zoufalý pětašedesátiletý muž, který se rozhodl skoncovat se životem. Ale těsně předtím, než náhle zkolaboval, stihl ještě policistovi na telefonu prozradit, že spolykal větší množství prášků. Muži zákona neprodleně vyrazili k jeho domovu, kdy ale na zvonění ani bouchání nereagoval. Hlídka proto násilně vyrazila dveře. V bytě našla silně intoxikovaného ležícího muže v bezvědomí. Rychlým zásahem se ho podařilo zachránit a dostat do nemocnice.