Výsuvné hlediště, různé typy sálů i zelená střecha. Šumperský kulturák by měl být opravený za pět let

Foto Facebook města

ŠUMPERK – Podoba opraveného kulturního domu v Šumperku se už začíná rýsovat. Kulturní stánek bude vybavený novými technologiemi, součástí je i elevace ve velkém sále, plný komfort pro diváky, restaurace se vstupem z parku a zelená střecha. Pokud vše půjde podle plánu, tato vize by se mohla stát realitou zhruba v roce 2026.

Jak bude vypadat opravený šumperský kulturní stánek? Podle ověřovací studie, již vypracoval renomovaný architekt Petr Hájek, bude zachováno vše hodnotné z minulosti, zároveň budou doplněny technologie v souladu s dnešními požadavky a životním prostředím. Mezi největší změny, jež návštěvníci rekonstruovaného domu kultury pocítí, bude variabilita prostoru, různé typy sálů pro pořady od klubových setkání po velké koncerty. V hlavním sále se počítá s využitím elevace, která bude zajíždět pod podlahu. Díky tomu se vytvoří unikátní hlediště odpovídající konkrétní akci, což bude vysoce komfortní pro návštěvníky. Součástí projektu je rovněž změna dispozice gastroprovozu, restaurace i kavárna by měly být situovány do parku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Z mého pohledu je důležité i to, že budeme využívat moderní technologie, jež jsou vstřícné k životnímu prostředí. Projekt počítá například se zelenými střechami, které zajistí ochlazení budovy v horkých dnech. V interiéru jsou navržena i taková řešení, jež budou umocňovat zážitek z kulturní akce poslechově i vizuálně,“ řekl šumperský místostarosta Jakub Jirgl. Podle něj by po dokončení rekonstrukce domu kultury měla následovat obnova sadů 1. máje, které objekt obklopují

„V tuto chvíli připravujeme s odborem rozvoje města, územního plánování a investic soutěž na administrátora, tedy zadavatele, soutěže na projektanta rekonstrukce domu kultury. Jakmile bude znám zadavatel, bude následovat vypsání soutěže na projektanta. Následně by měly odstartovat projektové práce, odhadujeme, že budou trvat dva roky. Pak by teprve mohla začít rekonstrukce,“ doplnil místostarosta Jirgl. Podle jeho odhadu by samotná rekonstrukce mohla začít nejdříve v roce 2024, trvat by pak měla minimálně dva roky.