Opilý řidič naboural do policejního auta, nezastavil, dokud znovu nehavaroval!

Foto: Policie ČR

NYMBURK – Nesedej za volant pod vlivem alkoholu. Nesedej za volant… Veškeré opakované upozorňování marno.  Stále další a další řidiči se vydávají na nebezpečnou cestu, kde ohrožují nejen sami sebe, ale okolní jezdce.  Jednomu takovému nezodpovědnému řidiči, jehož trestní řízení se už rozběhlo, se minulý měsíc podařilo nabourat dokonce policisty. Ani tím ale jeho volná jízda neskončila..

K nehodě došlo ve čtvrtek 25. února před půl sedmou večer v Poděbradech v Palackého ulici. Řidič osobního vozidla SUV jel po vedlejší silnici a nedal přednost v jízdě policistům z dopravního inspektorátu, kteří právě jeli po hlavní k ohlášené dopravní nehodě. Nedojeli.

Za to podnapilý devětapadesátiletý muž po střetu se služebním vozidlem z místa nehody pokračoval v jízdě jako by se nechumelilo. Přibližně po sto metrech však přejel do protisměru, kde narazil do ocelového zábradlí a nakonec se ještě čelně střetl s protijedoucím vozidlem Škoda Octavia.

Střet s vozidly si vyžádal dvě zranění, a to řidiče, který způsobil dopravní nehodu. Tomu ještě před odvozem do nemocnice naměřili téměř 2,5 promile.  Do nymburské nemocnice byl převezen také řidič vozu Škoda Octavia. Policisté vyvázli bez zranění.

Celá událost byla zdokumentována policejním dronem a dopravní nehodu si převzali policisté z kolínského dopravního inspektorátu, kteří už zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu odnětí svobody na 6 měsíců až tři roky, neboť způsobil dopravní nehodu pod vlivem alkoholu.

 

Foto: Policie ČR