Policisté kontrolují chaty a chalupy, na které se jejich majitelé nyní nemohou dostat

ilustrační foto

RYCHNOVSKO – Orlické hory jsou lokalitou, která se těší velké oblibě chatařů a chalupářů. Kvůli zavedeným vládním opatřením je však nyní není možné navštívit, a proto se na objekty zaměřují policejní hlídky.

Jak potvrdila policejní tisková mluvčí Alena Kacálková, policisté kontrolují, zda jsou u rekreačních objektů zamčené a neporušené dveře a zda jsou zabezpečená okna nebo okenice. Hlídky kontrolují také okolí objektů. Pokud je vše v pořádku, tak pro majitele objektu zavěsí visačku s datem a kontaktem na obvodní oddělení, na ní oznamují, kdy došlo ke kontrole objektu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Pokud by u chaty či chalupy ní objevili příslušníci známky vloupání či narušení objektu, pokračovali by podle daného postupu a majitele nemovitosti by hned kontaktovali,“ říká mluvčí. Naštěstí však při dosavadních kontrolách nebylo takového postupu zapotřebí.

Policisté doporučují:

Zajistěte si svůj objekt, zejména dveře a okna. Účinné je zesílit vstupní dveře, instalovat kvalitní zámkové systémy, uzamykatelné okenice, mříže na okna apod. Vhodná je také instalace elektronické zabezpečovací signalizace, která v případě poplachu přivolá bezpečnostní agenturu či policii. Rozumné je nepodceňovat ani dobré sousedské vztahy. Vzájemná kontrola budov se jistě vyplatí.

Pokud máte podezření, že se do chaty či chalupy vloupala cizí osoba nebo že tam dokonce ještě přebývá, v žádném případě do objektu nevstupujte. Z bezpečného místa zavolejte na linku 158. Předejdete tak případnému ohrožení vaší osoby a zničení stop, důležitých pro vyšetřování majetkové trestné činnosti.