Rychlebské stezky otevřou asi až v červnu. Lesníci teď odstraňují nebezpečné stromy v jejich okolí

JESENICKO – Podle informací na webu oblíbené cyklotrasy na Jesenicku Rychlebské stezky otevřou nejspíš až v červnu. Období vegetačního klidu a pauzu mezi sportovní a turistickou sezónu využili lesníci Arcibiskupských lesů a statků Olomouc k odstranění nebezpečných stromů v okolí stezek u Červené Vody na Jesenicku.

V tuto chvíli vůbec nevíme, kdy otevřeme. Podle současného vývoje to vypadá, že v dubnu zůstanou stezky určitě uzavřeny. Pokud se stane zázrak, otevřeme v průběhu května, spíš to ale odhadujeme na začátek června,“ můžete se dočíst na webu Rychlebských stezek. Pauzu mezi sportovní a turistickou sezónou a také období vegetačního klidu využili Lesníci arcibiskupských lesů a statků Olomouc k odstranění nebezpečných stromů v okolí stezek.  „Na smrcích v okolí Rychlebských stezek se podepsalo hned několik škodlivých činitelů, především kůrovec, václavky a částečně i vítr. V porostu se tak nacházely nebezpečné staré souše a zlomy, takže šlo o nezbytný zásah,“ vysvětluje hajný René Madaj ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc, který má zmíněný lesnický úsek na starosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Lesnické práce jsou prováděny ve spolupráci s provozovatelem Rychlebských stezek, aby nedošlo k omezení jejich provozu. „Jsme si vědomi, že se v těchto lokalitách nachází staré nebezpečné souše a je nutné je včas odstranit. Jsme moc rádi, že máme s církevními lesy nastavenou velmi dobrou spolupráci a dohodli jsme se, že lesnické práce provedou v době, kdy jsou stezky zavřeny,“ říká provozovatel Rychlebských stezek Pavel Horník a dodává, že se navíc jedná se o část lesa, kde dochází k intenzivnímu přirozenému zmlazení, takže opětovné zalesnění na sebe nenechá dlouho čekat.

Rychlebské stezky představuji ucelenou síť stezek (trailů) speciálně upravených pro zábavnou jízdu na horském kole v těsném kontaktu s přírodou. Najdete zde staré kamenné stezky i moderní flow traily. Všechny stezky jsou sjízdné i za deště. Stezky jsou určeny zejména zkušeným cyklistům, kteří zvládají technickou jízdu v terénu.