Tragická nehoda na Budějovicku. Žena po nárazu do stromu zemřela

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Sobotní podvečer s sebou přinesl smutnou zprávu. Na Českobudějovicku totiž došlo k nehodě osobního automobilu, která měla tragické následky. Řidička se svým vozem narazila do stromu a zemřela. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Povolán byl i vrtulník letecké záchranné služby.

Nehoda se stala v sobotu 27. března 2021 krátce po páté hodině podvečerní na silnici druhé třídy číslo 157 ve směru od obce Mohuřice na Trhové Sviny. „Řidička vyjela z dosud nezjištěných příčin s vozidlem značky Chrysler mimo silnici, kde narazila do stromu,“ popsala policejní mluvčí Lenka Krausová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jak uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Petra Kafková, žena ve středním věku při střetu utrpěla těžká mnohačetná poranění, zpočátku byla při vědomí, ale její stav se rychle zhoršoval. „Záchranáři ženě ještě před zahájením vyprošťování poskytli neodkladnou péči. Vyprošťování bylo velmi obtížné a v jeho průběhu u pacientky došlo k selhání životních funkcí. Záchranáři okamžitě zahájili resuscitaci. Bohužel i přes veškerou snahu všech přítomných žena zranění na místě podlehla,“ doplnila Kafková.