V hotelu si užil několik dní a pak odešel bez zaplacení

Ilustrační fotografie

HRADECKO – Policisté obvinili devětatřicetiletého muže z Břeclavska, který si dopřál v hotelu čtyři noci, s veškerým servisem, ale pak zmizel bez úhrady služeb. Z evidencí se zjistilo, že má muž v trestním rejstříku už třináct záznamů, teď mu přibude další.

Jak nyní sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová, muž se svého činu dopustil loni v srpnu, v jednom hradeckém hotelu, kde si původně zajistil ubytování jen na jednu noc. Tvrdil, že za ním přijede kolega z práce, se kterým si pobyt prodlouží a zaplatí až společně s ním. Nikdo za ním nepřijel a muž po čtyřech nocích odešel z hotelu s tím, že si jde zaplavat. Zpátky do hotelu se již nevrátil a za ubytování, včetně stravy a pití, po sobě zanechal dluh za víc než 11700 korun. Telefon, který na sebe podvodník uvedl v hotelu byl pochopitelně nedostupný.  Majitel hotelu zaslal muži několik výzev k zaplacení, na které nereagoval, tak mu nezbývalo nic jiného než se obrátit na policii.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté z evidencí zjistili, že muž má v rejstříku trestů 13 záznamů za různé trestné delikty. „Naposledy byl odsouzen na jeden rok s podmíněným odkladem na 3,5 roku za podvod. Jelikož byl v době spáchání výše uvedeného trestného činu v podmínce, soudce ho poslal do vězení. Pokud ho uzná vinným, může mu pobyt prodloužit o další tři roky,“ říká mluvčí.