Betlémské trhy se neuskuteční ani na jaře

Foto ilustrační

HRADECKO – Vzhledem k epidemické situaci musely být loňské vánoční Betlémské trhy zrušeny stejně jako jiné kulturní akce. Organizátoři místo nich připravili velikonoční alternativu, trhy však nebudou moci proběhnout ani v náhradním termínu.

Betlémské trhy patřily již několik let k symbolům Vánoc ve městě Třebechovice pod Orebem, kam se sjížděli i lidé z královéhradecké metropole. Sedmý ročník byl však v loňském roce zrušen s odvoláním na nepříznivou epidemickou situaci a přeložen na letošní velikonoční svátky. Původně avizované datum 4. dubna nakonec ale také neplatí. „Na zimní Betlémské trhy se snad mohou návštěvníci těšit 11. prosince 2021, kdy opět nabídnou atmosféru staročeských Vánoc, bohatý vánoční kulturní program, živý betlém včetně zvířátek z betléma a desítky řemeslných stánků,“ říká jedna z organizátorů akce Markéta Chroboková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.