Cizinec měl být v karanténě. Přesto chodil po Jihlavě, a ještě se popral s ochrankou

Název - Ilustrační foto; Zdroj - Tomáš Branda

JIHLAVA – Po Jihlavě se v pátek večer pohyboval cizinec, kterému zjistili pozitivní test na covid. Navíc kradl v obchodním domě, kde měl konflikt s ochrankou. Muž byl obviněn ze dvou trestných činů a skončil ve vazbě.

Všechno začalo v pátek 26. března kolem sedmé hodiny večer v obchodním centru na ulici Romana Havelky. Opilý muž zde ukradl tři lahve piva a pokusil se je pronést přes pokladny. Vzápětí byl pracovníkem ostrahy vyzván ke kontrole nákupu. „Cizinec byl zpočátku klidný, ale poté pracovníka agentury z ničeho nic chytil pod krkem a udeřil do tváře. Agresivitu stupňoval a vzal do ruky láhev piva, kterou udeřil pracovníka bezpečnostní agentury do temene hlavy a do zad,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Agresor se snažil druhého muže rozbitou lahví pořezat, tomu ale naštěstí přišel na pomoc kolega. Zanedlouho tak opilec skončil v rukou policistů, kteří jej odvezli na záchytku k vystřízlivění. Pracovník ostrahy byl při potyčce vážně zraněn, musel vyhledat lékařské ošetření.

Muž měl pozitivní test na covid

Policisté zjistili, že opilý muž absolvoval během pátku test na covid a vzhledem k jeho výsledku měl nařízenou karanténu. Místo toho se však pohyboval po městě, čímž ohrozil ostatní lidi, včetně pracovníků ostrahy, policistů i personálu záchytky.

Dvaadvacetiletý muž byl obviněn nejen z šíření nakažlivé nemoci, ale i z těžkého ublížení na zdraví, v případě odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Na jeho lehkovážnost však zároveň doplatili lidé, kteří s ním přišli do kontaktu, všichni musí do karantény. Je mezi nimi i osm policistů, kteří tak budou chybět ve výkonu služby.