Dodržují se vládní nařízení? Ve Zlíně proběhla velká kontrola hospod a restaurací

Ilustrační foto: K. Bílková

ZLÍN – Policisté a zlínští strážníci se v uplynulých dnech vydali do ulic krajského města, aby zkontrolovali dodržování vládních protiepidemických opatření. Kromě jednotlivců se zaměřili na restaurace a pohostinství. Během akce jich zkontrolovali několik desítek.

Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka byl závěr kontrol veskrze pozitivní. „Závažnější pochybení bylo zjištěno pouze v jednom případě, který policisté zadokumentovali a předali k dalšímu řízení správnímu orgánu. V ostatních případech pak většina podniků fungovala formou takzvaných výdejních okének, která jsou provozovány v souladu s platnými předpisy a nebyl tak důvod jakkoliv jejich činnost omezovat. Další jednotky zjištěných přestupků se již netýkali provozovatelů, ale jednotlivců, kteří konzumovali na veřejně přístupných místech alkoholické nápoje, a to dokonce v místech, kde je to obecně závaznou vyhláškou zakázáno i za běžného režimu,“ popsal Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci a policisté tím reagovali na četné podněty občanů, kteří své domněnky o porušování nařízení adresovali nejen jim, ale i představitelům města Zlína. „Chápeme nelehkou situaci podnikatelů v oblasti gastronomie a souvisejících služeb a děkujeme jim za spolupráci při dodržování nastavených pravidel. Stejně jako oni si i my přejeme, aby došlo k co nejrychlejšímu ústupu nákazy a změně současných restrikcí, které nás opět přiblíží k běžnému způsobu života,“ dodává Pavel Janík.