Jihočeský kraj propojí Lipensko a Jindřichohradecko linkovou autobusovou dopravou

Frymburk - ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Propojit Jindřichohradecko s Lipenskem a navýšit tak letní turistický potenciál těchto lokalit. To je hlavním cílem jedné části Demonstračního projektu RegiaMobil z programu Interreg CENTRAL EUROPE, který počítá se zavedením letní linkové autobusové dopravy na trase Dačice, Jindřichův Hradec, Trhové Sviny, Kaplice, Frymburk a zpět.

Informoval o tom náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák. Ten také řekl, že předpokládané finanční náklady na zajištění této služby činí necelých šest set devadesát tisíc korun. Autobusová linka by měla být zatím v provozu od 5. června do 26. září letošního roku. A kromě osob by měla umožňovat i přepravu jízdních kol.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Na jejím financování by se měl patnácti procenty podílet kraj a pětaosmdesáti procenty Evropský fond pro regionální rozvoj. Na základě usnesení rady kraje budeme tuto veřejnou zakázku soutěžit v rámci uzavřené výzvy,” upřesnil náměstek hejtmana pro dopravu.

Demonstrační projekt RegiaMobil pak podle Kráka vhodně doplňuje systém Jihočeských letních linek umožňujících přepravu kol v doposud nepokrytých oblastech. Již dříve byly vyhlášeny veřejné zakázky na provoz turistických linek v turistických oblastech Toulava a Česká Kanada.

„Linka na trase Dačice, Jindřichův Hradec, Trhové Sviny, Kaplice, Frymburk a zpět je zároveň prostřednictvím přestupů navázána na páteřní železniční síť z Prahy do Lince. Kromě turistů by navíc mohla být pro běžné cestující alternativou autobusového spojení v lokalitách, kde příslušné spojení v určitých časech či o víkendech chybí,” uzavřel náměstek hejtmana pro dopravu.