Místo lejster dotykačka! Prostějov digitalizuje úřední desku

elektronická Úřední deska Města Prostějov

PROSTĚJOV –  Už žádné stohy papírů. Úřední deska Města Prostějova, na které má Město povinnost zveřejňovat všechny důležité dokumenty, bude jen v digitální a elektronické podobě. Fyzické nástěnky nahradí v ulicích města dotykové tabule.

Prostějov jde s dobou. K 1. dubnu zruší úřední desku v papírové podobě na Školní ulici. „Zhruba již dva měsíce zde máme zřízenou digitální verzi v podobě dotykové tabule. Písemnosti se doposud vyvěšovaly na obě úřední desky a současně na úřední desku elektronickou na webu města. Od měsíce dubna dochází ke změně a využívat budeme pouze desku digitální a elektronickou,“ uvedl primátor František Jura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Obsluha digitální desky je uživatelsky velmi jednoduchá, ovládání je intuitivní a je přizpůsobeno také invalidním osobám. „Deska obsahuje speciální invalidní režim, který promítá text pouze do spodní části obrazovky tak, aby byl viditelný osobám s omezenou hybností. Dokumenty jsou zobrazitelné po minimálním počtu vyhledávacích úkonů,“ říká primátor František Jura.

Čitelnost je zaručena za každého počasí, na rozdíl od fyzické úřední desky, která má sníženou čitelnost vlivem počasí. Dále je zde možnost vyvěsit dokument bez omezení počtu stran či velikosti včetně mapových příloh.

„Digitální úřední deska je odolná vůči pěti minutovému výpadku elektrického proudu, kdy ji takzvaně jistí náhradní agregát, ke kterému je připojena. Deska má úpravu „antivandal“, je odolná proti povětrnostním vlivům a schopná pracovat minimálně v teplotách minus 25° až plus 40° C. Má i prachový filtr a topný či ventilační systém. Je ovladatelná i v rukavicích,“ doplnil informace primátor Jura.