OBRAZEM: V Zábřeze si sami vyzdobí město. Na břízkách před městským úřadem bude viset i starosta

ZÁBŘEH – Originální výzdobou se letos může na Velikonoce pochlubit Zábřeh. Břízky před městským úřadem vyzdobí kraslice vyrobené občany a přáteli města, kteří se zapojili do velikonoční soutěže. Pokud chcete přidat svou kraslici a nestačili jste ji včas odevzdat, můžete ji sami na břízky zavěsit.

Již 12. března se na webu města Zábřeha objevila výzva, která nabádala občany k tomu, aby letos na Velikonoce sami vyzdobili město. Město za tímto účelem vyhlásilo soutěž, kdy občané měli do 24. března odevzdat v papírových sáčcích či obálkách vlastnoručně vyrobené kraslice. Kraslice pak vyzdobí na Velikonoce město, kdy budou viset na břízkách před budovou městského úřadu. Pokud jste nestihli nebo se nemohli zapojit do soutěže, můžete při procházce vaše kraslice na břízky sami zavěsit nebo do květináče zapíchnout velikonoční ozdobu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Město slíbilo nejkrásnější kraslice, respektive jejich tvůrce, odměnit věcnými cenami. „Kraslice jsou jedna krásnější než druhá, a proto budou oceněni všichni účastníci!,“ píše se na Facebooku města. Tady taky slibují, že na břízkách bude viset i sám pan starosta. Na přiložených fotkách si můžete prohlédnout některé kraslice. Co na ně říkáte?