Očkování učitelů v kraji vázne, z 22 tisíc zájemců dostalo obě dávky jen 407

Foto: FNO - Na snímku očkování v jednom z ostravských očkovacích center

OSTRAVA – Učitelé v Moravskoslezském kraji chtějí začít učit a mají také enormní zájem o očkování proti Covidu-19. Z 33 tisíc krajských pracovníků ve školství se jich k očkování proti Covidu-19 zaregistrovalo 22 tisíc. Přestože registraci provedli včas, tedy na začátku března, obě dávky jich zatím dostalo jen 407. Po první dávce očkování je v tuto chvíli 5 a půl tisíce školských pracovníků a zhruba stejný počet jich už má termín, kdy první dávku vakcíny dostanou.

Návrat dětí do škol je aktuálně jednou z priorit boje s pandemií, otázkou tedy zůstává, zda aktuální tempo-netempo očkování učitelů je dostačující. Sami učitelé pak situaci popisují jako zmatek, zklamání, obavy. „Zaregistrovala jsem se hned na začátku března a termín očkování nemám do dneška,“ popisuje situaci učitelka prvního stupně základní školy z Nového Jičína. Její zkušenost není zdaleka ojedinělá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Očkování zaměstnanců škol je jedním z prostředků, jak se k prezenční výuce brzy vrátit. Sebekvalitnější distanční výuka nemůže nahradit přímý kontakt pedagogů s žáky“ řekl náměstek hejtmana Folwarczny.

Ačkoliv v kraji máme 27 očkovacích center i dostatek personálu, který je látky schopen aplikovat, problém tkví, dle posledních informací z očkovacích centr, v nedostatku vakcín. „Termín očkování zatím vůbec nedostalo 7760 školských pracovníků,“ potvrdil ještě krajský náměstek.

Psali jsme také: Očkovacích center máme v kraji 27, píchat teď ale není co!