Olomouc se připojila k výzvě Do práce na kole. Přidáte se?

OLOMOUC – Město Olomouc se už podeváté zapojuje do celostátní výzvy na podporu udržitelné mobility a zdravého pohybu Do práce na kole. Pojďte zkusit na jeden měsíc změnit své dopravní návyky!  Letos je možné do soutěže započítávat nejen cesty do práce, ale i cesty do přírody, na nákup nebo se psem.

Do práce na kole je celostátní výzva, která se koná od 1. do 31. května a která motivuje k cestování na kole, koloběžce, pěšky či poklusem. Do vlastně už tradiční kampaně se letos podeváté zapojuje i město Olomouc. „Loni jsme v celkovém počtu čtyřiatřiceti měst obsadili čtvrtou příčku, což byl velmi dobrý výsledek. A i letos se do výzvy chystá zapojit přes padesát zaměstnanců magistrátu,“ vyzdvihuje náměstek olomouckého primátora pro oblast smart city Matouš Pelikán. Do měsíční výzvy se pravidelně zapojují tisíce jednotlivců i firem z celé republiky na kole, koloběžce nebo i pěšky. “Výzva je sice soutěžní, daleko důležitější je ovšem vnitropodniková motivace jednotlivých účastníků a vědomá snaha překonat pohodlnost a měsíc se pravidelně dopravovat do práce jinak než autem,” uvádí Pavel Bednařík, hlavní organizátor olomoucké části kampaně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ačkoliv výzva začíná až v květnu, registrovat se můžete už teď na této stránce. Čím dřív to uděláte, tím míň zaplatíte za vstupní poplatek. A také dříve obdržíte svůj startovní balíček včetně originálního trička. Tady se také dozvíte podrobné informace. V průběhu výzvy si pak s pomocí aplikace nebo ručně zapisujete své cesty do registračního systému a každý den máte možnost porovnat se s ostatními účastníky z celé ČR.

Pro účastníky výzvy i širokou veřejnost je každoročně v rámci kampaně Do práce na kole naplánována i série akcí v Olomouci, které město podpoří finančně nebo spoluprací na jejich organizaci. Pokud to situace umožní, chybět nebudou cyklovyjížďky, debaty, semináře nebo pikniky v parku.