Požár sena, rákosí či posedu, i takové byly zákroky hasičů o uplynulém víkendu

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Hasičské jednotky se napříč krajem rozhodně nenudily. Například požár posedu, na kterém vznikla škoda minimálně 15 tisíc korun, bude ještě vyšetřován. Těžko říci, jestli za ním stojí cigareta nezodpovědného kuřáka.

Ke všem událostem, jak potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová, došlo minulou sobotu. Na Jičínsku, o půl sedmé podvečer, musely tři hasičské jednotky vyrazit k požáru suché trávy a rákosí v obci Údrnice v části Bílsko. Hasičům se podařilo oheň zlikvidovat během necelé půl hodiny. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína, dále dobrovolné jednotky z Libáně a Kopidlna.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na Náchodsku, konkrétně v Bohuslavicích, bylo zapotřebí profesionálních hasičů z Dobrušky a místní dobrovolné jednotky, k tomu, aby zkontrolovali nahlášený požár balíku sena. Naštěstí nebylo v blízkém okolí nic dalšího ohroženo, tak se pod dohledem hasičů nechalo seno dohořet.

Na Trutnovsku v katastru obce Suchovršice provedli, krátce po šesté hodině odpoledne, profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Úpice a Suchovršice kontrolu pálení klestí po těžbě v lese. Na místo se technikou nedalo dostat, tak na něj putovaly jednotky pěšky a z donesených barelů s vodou, stále hořící ohniště uhasily. Místo pak bylo předáno osobě, která byla za pálení zodpovědná.

foto: HZS Královéhradeckého kraje

Ve Skuhrově nad Bělou v části Svinná, na Rychnovsku, likvidovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a místní dobrovolná skuhrovská jednotka požár posedu. K tomu došlo krátce před půl devátou večer. „Z větší části byl posed při příjezdu hasičů poničený, po 21. hodině ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Škoda na posedu byla stanovena asi na 15 tisíc korun, příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování,“ říká mluvčí.