VIDEO: Motorkář se chtěl vyhnout policejní kontrole, po dvacetikilometrové honičce byl zadržen

LIBERECKÝ KRAJ – Motorkář ujížděl policejní hlídce, která na dálnici D10 kontrolovala dodržování zákazu pohybu mezi okresy. Po 20kilometrové honičce, kdy nezvládl odbočit na lesní cestu a motorku položil, policisté zjistili, že měl proč ujíždět – vyhýbal se nástupu do vězení a řídil i přes několikanásobný soudní zákaz řízení.

Ve čtvrtek kolem 20.45 projížděl po dálnici D10 ve směru od Prahy na Turnov motocyklista na stroji Suzuki 600 kolem dvoučlenné hlídky z oddělení dohledu nad silničním provozem, kteří tu kontrolovali dodržování vládního opatření k omezení volného pohybu mezi okresy. Policistům připadalo zvláštní, že se někdo v tuto dobu a za nevlídného počasí prohání na motorce po dálnici, a proto se za ním rozjeli, aby ho zkontrolovali. „Na výstražné modré světlo a zvukové znamení zareagoval zvýšením rychlosti a předjetím několika vozidel. Potom si najel na středovou dělicí čáru a bránil policistům v tom, aby ho mohli předjet a zastavit,“ uvedla policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. 

Na dálnici v blízkosti sjezdu na Liberec se snažil hlídku zmást a najel si k odbočovacímu pruhu na Liberec, ze kterého se vzápětí vrátil na dálnici a pokračoval na Turnov. To samé ještě zopakoval u sjezdu na Železný Brod a Malou Skálu. V blízkosti radarů za sjezdem na Železný Brod najel opět na střed vozovky, po přejetí mostu se držel v pravém jízdním pruhu a sjel prudkou zatáčkou ke kruhovému objezdu ve směru do centra Turnova. Tento kruhový objezd v Sobotecké ulici projel v protisměru a dostal se do smyku, který vyrovnal, a pak dál pokračoval protisměrem na Podháj. Za obcí Podháj se snažil odbočit na lesní cestu, manévr ale nezvládl a motorku položil. Vzápětí ho policisté zadrželi a přiložili mu na ruce pouta.

Jedná se o 47letého muže ze Středočeského kraje, který se vyhýbal nástupu po věznice, kam ho poslal Obvodní soud pro Prahu 1 za opakované jízdy v zákazu řízení na dobu 6 měsíců. Nastoupit tam měl 2. ledna letošního roku. „Jeho dechová zkouška vyšla negativně, ale policisté ho podezřívali z toho, že je pod vlivem omamných látek. Test na drogy ovšem odmítl, aniž by k tomu uvedl nějaký seriózní důvod. Policisté ho převezli na služebnu do Turnova, kde ho kolegové z obvodního oddělení vyslechli a zahájili s ním úkony trestního řízení k jeho trestnímu stíhání pro maření výkonu úředního rozhodnutí,“ popsala mluvčí Baláková.

Noc ze čtvrtka na pátek už strávil ve věznici, kam ho po nezbytných úkonech eskortovali. Není jistě bez zajímavosti, že mu zákaz řízení uložily tři soudy po sobě, a to Okresní soud v Táboře a Obvodní soudy Praha Východ a Praha 8. Poslední zákaz mu končí až v roce 2027. Nyní mu hrozí, že se jeho původní šestiměsíční pobyt ve vězení protáhne až na dva roky, přesně taková trestní sazba mu nově hrozí za jeho čtvrteční jízdu a za to, že se vězení vyhýbal.

Video: Policie ČR, Ilustrační foto: coolwallpaperz.wordpress.com