Vyhlídl si seniorku a ukradl jí kabelku

ilustrační

PROSTĚJOV – Na velmi nepříjemný zážitek nejspíš nezapomene seniorka, které v Prostějově strhl z ramene kabelku doposud neznámý pachatel. Přestože se žena snažila svého lupiče pronásledovat, neměla šanci ho chytit.

Poškozená šla po chodníku po ulici J. B. Pecky, když ji nečekaně neznámý mladý muž vytrhl z levé ruky kabelku a prchal s ní pryč. Než se žena vzpamatovala, byl i s lupem fuč.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Přišla o peněženku s osobními doklady, platební kartou, finanční hotovostí 1 400 korun a dalšími drobnostmi. V tašce měla také mobilní telefon, dioptrické brýle, svazek klíčů a nakoupené pečivo,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Sedmasedmdesátiletá žena se snažila zloděje pronásledovat, ale mladíkovi bohužel nestačila. „Zloděj s věkovým rozdílem pravděpodobně počítal. Jeho počínáním seniorka přišla o věci v hodnotě 4 020 Kč. Po události ihned kontaktovala policii na lince 158 a vypověděla, co se jí stalo,“ dodala Zajícová.

V souvislosti s tímto případem a na základě poznatků policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.