Začalo období jarních požárů porostů

zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Během pátku hasiči zaznamenali nárůst počtu požárů suchých travních porostů, nejčastěji v důsledku vypalování nebo odhození nedopalku. Škody nejsou vysoké, přesto hasiči upozorňují na možná rizika.

Do 18. hodiny evidovali v Jihomoravském kraji 10 požárů porostů, z toho byly 3 na Břeclavsku a 3 v okrese Brno-venkov, dva případy se staly na Hodonínsku a po jednom požáru hasiči likvidovali v Brně a na Znojemsku. S podobnými požáry, jako byl ten nedělní v Brně, se hasiči setkávají z jara poměrně často. Suchý porost začne velmi snadno hořet, a pokud je požár podporován větrem, může se rychle šířit. První z letošních větších požárů lesních porostů se stal na Hodonínsku. Hasiči našli v trávě králíčka a přenesli ho na bezpečné místo. „Celková škoda se zatím odhaduje na 10 tisíc korun. Zásahy hasičských jednotek uchránily majetek za nejméně 250 tisíc korun. Většina událostí se obešla beze škody a plameny zasáhly pouze menší plochy,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

S přicházejícím jarním počasím se dá očekávat tradiční nárůst počtu požárů porostů. „Apelujeme proto na obyvatele, aby byli obezřetní, neodhazovali v přírodě nedopalky a biologický odpad na svých zahradách pálili bezpečně,“ doplnil Mikoška. Postup a další informace k pálení najdete v pokynech.

Zdroj: HZS JMK