Zlín má nové místo pro antigenní testování

Ilustrační foto: Kroměřížská nemocnice

ZLÍN – Zlínská charita otevřela odběrové místo pro antigenní testování veřejnosti na covid-19. Zájemci ho naleznou v prostorách prosklené terasy Zlínského klubu 204. Místo pro testování jí bezplatně poskytla radnice.

Pracovníci charity budou testy provádět s ohledem na aktuální kapacitní možnosti. „V tuto chvíli jsou veřejnosti k dispozici další termíny, a to úterý 30. března a čtvrtek 1. dubna, vždy v čase od 13:00 do 15:30,“ informoval dnes mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Každý zájemce se musí předem registrovat na webu charity. Testovat se bezplatně mohou všichni, kteří mají v České republice veřejné zdravotní pojištění. Splňovat musí i několik dalších podmínek. „Mělo by jít o naprosto bezpříznakové jedince, kteří nebyli v posledních třech dnech negativně testováni, dále nesmí jít o osoby, které jsou v karanténě či procesu očkování. Všeobecně známým faktem je pak devadesátidenní inkubační doba, myšleno od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. V tomto případě tedy testování může být provedeno až po uplynutí tří měsíců,“ shrnul Tomáš Melzer.

Multifunkční sály v Klubu 204 mohou po dobu testování využívat pracovníci charity zdarma. „Krátkodobé bezplatné poskytnutí užívání městských nebytových prostor pro testování, případně očkování obyvatel jsme připraveni poskytnout i případným dalším zájemcům,“ sdělil primátor Jiří Korec.