Cisterna plná nafty a benzínu se převrátila na dálnici D11 na bok. Při nehodě vznikla škoda přesahující 2 miliony korun

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – Dnes krátce před půl sedmou ráno, došlo na 67. kilometru, ve směru do Hradce Králové, v katastru obce Klamoš, k dopravní nehodě cisterny. Ta zůstala převrácená na boku v příkopu. Nehoda zkomplikovala na celý den provoz na dálnici.

Jak potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová, na místě události zasahovaly nejen tři hasičské jednotky, ale také speciální chemický kontejner s technickými prostředky pro čerpání a likvidaci nebezpečných látek a technický kontejner s nádržemi na pohonné hmoty. V cisterně bylo převáženo přes 24 tisíc litrů nafty a 14,5 tisíce litrů benzínu. „Při nehodě došlo k narušení jedné sekce soupravy, kde bylo asi 7 tisíc litrů nafty. Jednalo se o drobný únik, jednotky jímaly kapalinu a zajistily místo události,“ říká mluvčí hasičů.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Cisternu řídil 43letý muž, který vyvázl z nehody naštěstí bez zranění. Policisté u něj na místě provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která ukázala negativní výsledek. „Škoda na vozidle a návěsu byla odhadnuta na 2 miliony a na příkopu a travnatém břehu 250 tisíc korun,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Dálnice by od nehody průjezdná jen levým jízdním pruhem. Mezi 15. až 17. hodinou byla zcela uzavřena, protože hasiči přečerpávali veškerý obsah havarované soupravy do náhradních cisteren a potom došlo k vyproštění havarovaného vozidla specializovanou firmou. Poté byla cisterna naložena na odtah. „Hasiči předali místo zásahu zástupcům orgánů ochrany životního prostředí, kteří na místě dohlíželi na odklízení kontaminované zeminy,“ dodává tisková mluvčí hasičů. Po půl jedenácté večer byl provoz na dálnici plně obnoven.

O likvidaci nehody se postarali profesionální hasiči z Nového Bydžova a Hradec Králové, do práce se zapojila také dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. Pohotovost, pro případ mimořádné události, drželi na zbrojnici dobrovolní hasiči z Nového Bydžova.