Dal si na kuráž a vyrazil na silnici. Auto několikrát převrátil přes střechu

ŠTERNBERSKO – V pondělí v noci havaroval 27letý řidič mezi Žerotínem a Hnojicemi na Šternbersku. V zatáčce jel příliš rychle a dostal smyk. Auto se několikrát převrátilo přes střechu. Dechová zkouška u mladého řidiče prokázala nemalé hodnoty.

V pondělí 29. března krátce před jednou hodinou v noci havaroval 27letý řidič se svým Renaultem Laguna na silnici mezi Žerotínem a Hnojicemi na Šternbersku. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou jel řidič příliš rychle a dostal smyk. Auto vyjelo mimo silnici a zde se mělo několikrát převrátit přes střechu. „Odborná dechová zkouška prokázala u mladého řidiče pozitivní výsledek s naměřenými hodnotami 2, 08 ‰, 1, 87 ‰ a 1, 85 ‰ alkoholu v dechu,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Zraněný muž skončil v péči zdravotníků. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 70 000 korun. Muž je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny mu hrozí 6 měsíců až 3 roky za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz řízení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .