Den učitelů v době korony: V Havířově dostali ocenění pedagogové i žáci

Fotografie: Magistrát města Havířova

HAVÍŘOV – Náročný rok mají za sebou také pedagogové z Havířova. U příležitosti Dne učitelů, který připadá na 28. března, ocenilo Město Havířov ty nejlepší za rok 2020. Mezi oceněné patří také nejlepší školní kolektiv, či student.

Od loňského jara široká veřejnost bude vnímat školní vzdělávání jinak, než doposud. Hlavně rodiče školou povinných dětí za poslední rok jistě pocítili potřebnost vyučování dětí ve škole, kde mají přímo před sebou skvělého pedagoga, který děti vzdělává.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Učitelé museli loni začít s distanční výukou, všichni se to museli za pochodu naučit, patří jim za to velký dík,“ řekla náměstkyně primátora Havířova, Jana Feberová.

Slavnostní poděkování u příležitosti Dne učitelů se konalo 25. března v havířovském kině Centrum. Ocenění si odnesli za rok 2020 tito učitelé:

  1. Dagmar Hejdová, ZŠ Gorkého
  2. Markéta Fonioková, ZŠ Karolíny Světlé
  3. Alena Kabelíková, ZŠ Na Nábřeží
  4. Pavla Nesvadbová, ZŠ Školní
  5. Jaroslav Drlík, ZŠ Moravská
  6. Andrea Bajerová, Vyšší odborná škola a SŠ Dakol
  7. Dagmar Bolková, Střední škola v Prostřední Suché
  8. Andrej Lehotský, ZUŠ Bohuslava Martinů
  9. Helena Neuwirthová, ZUŠ Leoše Janáčka.
  10. Miroslava Turecká, MŠ Balzacova.

“Učitelům, které jsme dnes ocenili bych chtěla popřát nejen k jejich svátku, ale hlavně, ať se jim konečně navrátí děti ať se jich drží zdraví,” dodala ještě Jana Feberová z Havířovského magistrátu.

V rámci Dne učitelů 2020 byla oceněná také žákyně ze Střední školy v Prostřední Suché Denisa Niemczyková, která studuje obor sociální činnost a která během pandemie pomáhala v Centru sociálních služeb v Českém Těšíně.

Oceněná studentka Denisa Niemczyková – uprostřed

Oceněným kolektivem základní školy se stali tři žáci houslového komorního souboru Trijko, Valérie Gajanová, Jan Františák a Štěpán Novotný, kteří působí pod ZUŠ Bohuslava Martinů.

Žáčci houslového komorního souboru Trijko – uprostřed