Dobrovolníci vyčistili Homolku. Nasbírali přes čtvrt tuny odpadků

PLZEŇ – V sobotu 27. března proběhl v lesoparku Homolka na Slovanech úklid v rámci akce Ukliďme Česko, jejímž cílem je odstranit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Sběrači prošli celých 47 hektarů lesa a nasbírali celkem 350 kg odpadků, které naplnili do připravených 35 pytlů. Jako každý rok se toho nejvíce našlo v prostoru od Vokounovy lávky přes panelovou cestu až ke Škoda sport parku v Malostranské ulici. Mezi odpadky převládaly plasty, plechovky, lahve od alkoholu a pneumatiky. Sběrači také objevili bezdomovecké doupě vedle kavárny a trolejbusové zastávky s mnoha odpadky. Mezi „nálezy“ byl i rozřízlý kanystr s olejem v lese (zde byl nutný zásah hasičů), sjezdové lyže, rám horského kola nebo piknikový stůl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce probíhající na území celé České republiky, jejímž cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Dobrovolníky na konečné stanici tramvaje číslo jedna na náměstí Milady Horákové úvodním slovem přivítali místostarostka Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Eva Trůková a za organizující společnost ExperienCZE s.r.o. Martin Moravec. „Jsem velmi ráda, že se mohu společně s vámi a dobrovolníky po celé zemi zúčastnit krásné akce Ukliďme Česko. Slovany jednoduše u této akce nemohly chybět. Sama usiluji o to, aby se z naší čtvrti stalo co nejlepší místo pro život a tohle do mého dlouhodobého cíle přesně zapadá,“ řekla místostarostka Eva Trůková.

Cílem akce je kromě sběru nečistot informovat širokou veřejnost o závažnosti problému černých skládek a odpadu v přírodě, oživit diskuze o odpadech a recyklaci a takto vzniku černých skládek předcházet. Na území Slovan akci organizuje již pátým rokem společnost ExperienCZE s.r.o. ve spolupráci s vedením a pracovníky odboru životního prostředí Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany, kteří na akci zajišťují ochranné pomůcky, drobné občerstvení a svoz pytlů s nasbíraným odpadem.

Zdroj: Městský obvod Plzeň 2-Slovany