Fasáda Mahenova divadla se dočká obnovy

Zdroj: ndbrno.cz

BRNO – Díky tomu, že město Brno získalo dotaci od Ministerstva kultury, Mahenovo divadlo tak získá novou důstojnou fasádu. Z programu prevence byla přitom v minulých letech obnovena řada památek.

Již v říjnu minulého roku brněnští radní schválili, že z programu Ministerstva kultury poputují finanční prostředky na obnovu Mahenova divadla, které je součástí příspěvkové organizace Národní divadlo Brno. Program regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón poskytuje finance na obnovu kulturních památek. Do něj mohou města a obce navrhovat objekty významné historické hodnoty, na jejichž rekonstrukce by neměly dostatek financí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Odborná pracovní skupina jednohlasně doporučila, aby získané peníze byly investovány do I. etapy potřebné památkové obnovy fasády Mahenova divadla. Plánované náklady na tuto rekonstrukci jsou vyčísleny na 5,2 milionu korun. Přijatá dotace činí 2,2 milionu, zbývající 3 miliony doplatí město, čímž splní podmínku nadpoloviční spoluúčasti, která je pro čerpání financí z Ministerstva kultury závazná,“ vysvětlil náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Z programu byla v minulých letech obnovena řada objektů – hradby a vodárna pod Petrovem, fasáda kostela sv. Jakuba, pavilon v Davidových sadech nebo fasáda baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně.