Ignoroval účetnictví, teď mu hrozí kriminál

ilustrační

PROSTĚJOV – O tom, že berňák není žádná legrace, se přesvědčil podnikatel z Prostějova. Nevedl účetní záznamy, ani nepodával přiznání k dani příjmů. Nejenže musí vše doplatit, ale zároveň mu hrozí trest odnětí svobody a zákaz činnosti.

Nevědomost nebo účel? Z toho se bude patrně muset zpovídat pětačtyřicetiletý podnikatel z Prostějova, který zanedbal povinnost vést účetnictví. „Tohoto skutku se měl obviněný dopouštět nejméně od ledna 2019 do současnosti tím, že řádně nevedl účetní záznamy a nepodával přiznání k dani z příjmu a k dani z přidané hodnoty,“ potvrdil policejní mluvčí František Kořínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Správce daně poplatníkovi zpětně bez jeho součinnosti vyměřil daň z příjmu na více než 111 tisíc korun a daň z přidané hodnoty na bezmála 320 tisíc korun. Peníze musí podnikatel zpětně uhradit. „V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému kromě povinnosti doplatit dlužné daně také trest odnětí svobody až na dvě léta a zákaz činnosti,“ dodal Kořínek.