Jsme v koncích, napsalo zoo v Radosticích. Teď už mají šelmy a šelmičky zase co jíst

zdroj: Zoo Radostice u Brna

BRNO-VENKOV – Nejen státem podporované zoologické zahrady Brno a Hodonín se dostaly v důsledku lockdownu do finanční krize. Ještě hůře jsou na tom soukromé zahrady a zookoutky, které naléhavě žádaly veřejnost o pomoc. A ta brzy přišla.

Zookoutek Radostice u Brna, který provozují manželé Jüttnerovi, už měl takové problémy, že naléhavě prosili o pomoc na facebookové stránce: „Vážení přátelé a fanoušci, prosím o pomoc pro zvířátka. Za posledních  12 měsíců jsme měli kvůli covidu 8 měsíců zavřeno pro veřejnost a nebyla proto možnost si vytvořit finanční rezervu. Loňský rok jsme přežili jen tak tak, díky pomoci fanoušků. Půjčka, kterou jsme si vzali, je do dna vybraná a v této chvíli už nemáme z čeho brát. Zásoby krmiva dojdou cca za 14 dní.  Nemůžeme jen tak zavřít krám a jít dělat něco jiného. Chlupáči jsou zkrátka zde, potřebují každodenní péči, nelze je vytrhnout z prostředí, kde léta žijí a dát 50 zvířátek jinam. Měsíční náklady na provoz zookoutku jsou v průměru 55000 Kč. Není to jen krmení, ale i veterinární péče, elektřina a mnoho dalších, souvisejících věcí. Máme dluhy na veterině, v laboratoři i jinde a stále narůstají. Tam, kde to bylo možné, máme dohodnutý splátkový kalendář nebo odklad plateb. Vyčerpali jsme všechny možnosti a bez pomoci veřejnosti se již neobejdeme.“ Krátká zpráva se objevila i v televizi Prima při reportáži ze Zoo Lešná. „Po zveřejnění mé prosby o pomoc zvířatům v zookoutku, se strhlo něco, co jsem ani ve snu nečekala. Po celý víkend k nám dárci dováželi krmivo, doslova si podávali kliku u dveří,“ uvedla majitelka Věra Jüttnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pomoci můžete finančně, ale i materiálně (krmivo pro kočulky, včetně gastro diety, stelivo, prací a drogistické prostředky, jednorázové podkladové pleny, desinfekční prostředky). Jakákoliv i malá pomoc pomůže.  K dispozici jsou dva účty: BÚ 2417243621/0100, TÚ 2100824989/2010. QR kódy k účtům najdete na stránce u titulní fotky.