Liberec začne s rekultivací pozemků na Papíráku. Po parkovišti by tu měly vyrůst byty

LIBEREC – Směna pozemků na Papírovém náměstí je dokončena. Město začne s jejich rekultivací a proměnou cenné lokality.

Statutární město Liberec definitivně získalo do svého vlastnictví další cenné pozemky v centru. Směnou s firmou Syner Group za území v Kunraticích se město stává majitelem největší části lokality na Papíráku, kde do budoucna počítá s výstavbou bytů a celkovou proměnou místa. Město zde nyní po výměně vlastní zhruba 10 tisíc metrů čtverečních pozemků, které začne brzy rekultivovat. Zároveň v této části Liberce vznikne zhruba 40 nových dočasných parkovacích míst.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. 

Podle primátora Jaroslava Zámečníka se dokončením převodu pozemků městu otevírá příležitost, jak začít plnit slib občanům, že se řadu let zanedbávané území stane opět důstojnou a oblíbenou částí dolního centra Liberce.

„Prioritou pro nás i nadále zůstává, že se tam postaví zhruba 140 nových bytů. Získání těchto pozemků do vlastnictví města proto považuji za velmi důležitý krok. V první fázi je pracovníci Technických služeb města Liberec nejprve postupně zrekultivují. Místo vyčistí, odstraní nálety, upraví zeleň. Nejpozději do léta tam zároveň vytvoří přibližně 40 nových zpevněných parkovacích míst,“ říká primátor Liberce.

Nová parkovací místa na Papíráku ale budou veřejnosti sloužit pouze do doby, než vznikne jasná koncepce a projekt, jak celá lokalita bude v budoucnu vypadat. Než se tak stane, chce město začít intenzivně komunikovat a spolupracovat i s vlastníky pozemků a nemovitostí v sousedství. A také s veřejností.

„Papírák je místem, které si zaslouží velkou pozornost. Nejen kvůli tomu, že ho zná patrně každý, kdo v Liberci žije, ale hlavně proto, že bychom z něho rádi vytvořili prostor, na který budou místní lidé pyšní. A se kterým se každý rád ztotožní. Proto je pro nás důležité bavit se o jeho budoucnosti nejen s majiteli pozemků a nemovitostí v sousedství, ale i s širokou veřejností. Každý názor je pro nás důležitý,“ dodává primátor města Jaroslav Zámečník.

Foto: Statutární město Liberec a Google Maps