Loňská loupež na benzince v Polné má obviněného. Mladý cizinec skončil ve vazbě

JIHLAVA – Kriminalisté dopadli pachatele, který vloni v srpnu přepadl čerpací stanici v Polné na Jihlavsku. Muž skončil ve vazbě a nyní mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Dnes o tom informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

K případu došlo ve čtvrtek 27. srpna loňského roku na ulici Jihlavská v Polné. „Kolem páté hodiny ráno vešel do prodejních prostorů čerpací stanice maskovaný muž, který pod pohrůžkou použití nože přinutil obsluhu, aby mu vydala finanční hotovost,“ uvedla Stanislava Rázlová. Vyděšená žena mu odevzdala peníze a lupič poté z místa utekl.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Policisté zveřejnili kamerové záznamy a fotografie, a tak díky pomoci veřejnosti brzy znali pachatele. Zjistili, že se jedná o třiatřicetiletého cizince pocházejícího z východoevropské země, který střídavě pobývá u nás a ve své zemi. Po muži bylo ihned vyhlášeno celostátní pátraní, které však bylo až do soboty 27. března neúspěšné.

 

Ten den mladého muže odhalila při pasové kontrole na ruzyňském letišti v Praze cizinecká policie. Zadržený muž skončil v policejní cele a zanedlouho vyslechl obvinění z trestného činu loupeže. Jeho další cesta tak směřovala do vazební věznice. Případ policisté dále vyšetřují.