Na Brněnsku pátral vrtulník po seniorce

foto: Jaroslav Poslušný

BRNO – V pondělí proběhla v katastru Kohoutovic a Bosonoh velká pátrací akce po třiaosmdesátileté seniorce. Ta zmizela již v neděli večer ze svého bydliště v Domě s pečovatelskou službou v Kohoutovicích.

Pohřešování nahlásil v neděli krátce před jedenadvacátou hodinou její manžel. Nemocná žena, která byla již v minulosti pohřešovaná, nebyla navíc dostatečně oblečená. Po seniorce začali policisté pátrat už v noci, především v okolí domu. Právě tam byla při minulých pohřešováních vypátrána. Ráno v oblasti Kohoutovic, přilehlých lesních porostech a zahrádkářské kolonii, pátraly už tři desítky policistů včetně psovoda. Do akce byl nasazen i policejní vrtulník. V hledání pomáhali rovněž strážníci. Při pátrání policisté využívali řady informací od občanů, turistů, lidí venčících psy. Stařenku se ale stále nedařilo vypátrat. „Stěžejní informace přišla před polednem z Bosonoh. Na zmatenou ženu bez bot upozornila všímavá oznamovatelka. Potom už důchodkyně putovala do rukou přivolaných záchranářů,“ popsal pátrání policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.